TUR-facebook : Tekrar yola çıkma zamanı hedefimiz Almanya Immenstadt. Umut bize uzun zamandır elinden gelen herşeyi yapacağını zaten söylüyordu ama çok fazlasını yapacaktı. Yola çıktığımızın haberini alınca 'oo süper bu

Tekrar yola çıkma zamanı hedefimiz Almanya Immenstadt. Umut bize uzun zamandır elinden gelen herşeyi yapacağını zaten söylüyordu ama çok fazlasını yapacaktı. Yola çıktığımızın haberini alınca 'oo süper bu saatte Immenstadt da olursunuz. Mittag var 700 800 Mt civarı oraya çıkın güneş batana kadar uçarsınız iniş alanı benim evin yanı.' Evet, doğru anladınız adamın evinin karşısında tepesi, iniş alanı da dibinde. Dediği gibi yaptık zaten Umut her türlü bilgiyi yollamıştı. Arabayı park edeceğimiz yer, patika, kalkış ile ilgili bilgi vs... Arabayı park ettikten sonra koşar adım tepenin yolunu tuttuk şehir içinde 5-10 dakikalık yürüyüşten sonra inanılmaz bir patikaya varıyoruz. Ormanlık ve karlı alanları geçiyoruz. Tepeyiz dediği gibi gün batana kadar uçuyoruz havadayken mesaj geliyor 'sizi gördüm. Evdeyim inince toplanıp gelin' toplanıp geçiyoruz. Heyecanlı bize sorular soruyor sürekli birşeyler anlatıyor birçok yerde uçmuş iyi uçuşları var ama ben daha acemiyim diyor bana sorarsanız Türkiye şartlarında iyi pilot ama sanırım biraz haklı alplerdeki adamlara kıyasla söylüyor burası süper lig gibi. Bizde acemiyiz onun nedeni bir önceki yazıda yazdım zaten. ???????? Neyse kötü havaların oluduğu haftayı Immenstadt da geçiriyoruz. Umut kendi kulübünden 2 kişinin cuma günü bize birşeyler alatacağını söylüyor çok seviniyoruz bilgi güçtür.

Gelecek adamlar Andi Egger ve Berni Koller. Berni eski Almanya şampiyonu ve Almaya da uçulan en iyi 2. Üçgen ona ait 10 saatlik bir uçuş 265 km. Andi, Robert Blum ile Atlas dağlarında Nepal de ve Gürcistan da Vol-biv yapmış biri. 'Umut dünyanın en iyi adamlarıyla takılıyor sonra ben acemiyim yok abi öyle birşey.' Ben akşam yemeği hazırlıyorum yedikten sonra brifing başlıyor tüm rota, 4 saate yakın her yeri anlatıyorlar. Andi sürekli iki seçeneğin var diyor. İlerliyorsun yol ayrımı hangisini şeçmen gerekiyor? Kafa yandı tabi bende adamlar dönüp dolaşıp aynı yere vurgu yapıyor. Doğru takeoff, doğru zamanlama doğru rota. Vadi rüzgarlarını unutma Lee de kalma ve öğleden önce iyi pozisyon da ol öğleden sonraki alternatifler pek sevimli değil vs vs... Yarın için bi görev uçuşu veriyorlar gün potansiyelinin biraz üstünde sanırım. Onu uçamıyorum. Ama güne göre ortalamanın çok altında olmayan bir uçuş ile eve dönüyoruz, yorgunuz. İsviçreye yola çıkmamız lazım ama sabaha bırakıyoruz bu yolculuğu. İsviçre yeni yazıda hazırlıklı olun İsviçre çok eğlenceli geçti (burada eğlendik derken baya eğlendik demek istiyor. Acı bir tebessüm bırakıyor.)

 

Mutlu kalın

.

.

.

-------------------------------------------------------------------

Türkiye Hava Sporları Federasyonu

Fenomen Air Sports

Kutupayısı

Vertigo XC

Beysukent Koleji

Sandfox

Gear Store

Keep track of all your adventures with our cool equipment!

land rover roof tent gear store callout 2021 01
blackroll callout 2021
sunnybag leaf pro 2021 callout
GS 2019 Callout AdventureMenu
i clip advantage r 2021 callout
GS 2019 Callout Flymaster
GS 2021 Callout Suunto
xiaomi 2021 callout 01
GS 2021 Callout Salewa

Follow us

Newsletter Sign up - Section

Never miss the latest news!

Sign up to our Red Bull X-Alps newsletter and stay updated daily on news, invitations and offers about sports, events and products from Red Bull and its affiliated companies. Don’t worry, if you change your mind, you can unsubscribe at any time, free of charge.

Newsletter signup plugin

newsletter paraglider