TUR-facebook : Buralar da fön (föhn) diye birşey var. Nemenem bir dert anlayamadık henüz. Bizim oralardaki ters rüzgar gibi sanırım. Ters rüzgar estimi duman oluyor millet en azından medya öyle diyor. Ben onların yalancısıyı

Buralar da fön (föhn) diye birşey var. Nemenem bir dert anlayamadık henüz. Bizim oralardaki ters rüzgar gibi sanırım. Ters rüzgar estimi duman oluyor millet en azından medya öyle diyor. Ben onların yalancısıyım.

Şimdi bu fön de alplerin kuzeyi ve güneyi arasındaki basınç farkından oluyormuş. Basınç farkı 4 den fazla ise uçmayın diyorlar. Tamam diyorum basit bilgi bak basıç farkına ona göre uç yada uçama. Yok ama sonra ekliyorlar senin gibi pilotlar 6-6.5 e kadar uçar diyorlar. Aha da benim kafa orada yanıyor 'ben nasıl pilotum?' ben bunun cevabını bilmiyorum ki. Neyse tamam diyorum yine çaresiz bi hava oluyor 6 seviyelerinde bi görev veriyorlar 'bunu uç burası korunaklı içerilere (alplerin içine doğru) girerken bak çok kötüyse girme' Yaw bir arkadaşa bakıp çıkacam numarısı yapsak acaba alpler yer mi? Yok yemezler ben o korunaklı bölge de fön 6'yı gördüm sevmedim. Bence oda beni sevmedi. Tabi başka bölgelerde uçabilen abiler oluyor. Ulan diyorum hele bizi yabancı gördü vuruyor tepemize. Yani demem o ki buralar bi acayip. Düşe kalka öğreniyoruz. Merak edenler için fön ile ilgili YouTube da var videolar izlemesi eğlenceli. ????

Bu hafta için fön 10'lar da bende uçağım sırtımda dağ taş geziyorum. Dinlenme günlerinde şehir keşfi yapıyorum. İkinci dünya savaşının etkisine maruz kalan bir yer görürsem size biraz orayı da anlatmak isterim. Dünya savaşları özel ilgi alanım.

 

Mutlu kalın

.

.

.

-------------------------------------------------------------------

Türkiye Hava Sporları Federasyonu

Fenomen Air Sports

Kutupayısı

Vertigo XC

Beysukent Koleji

Sandfox

Gear Store

Keep track of all your adventures with our cool equipment!

land rover roof tent gear store callout 2021 01
blackroll callout 2021
sunnybag leaf pro 2021 callout
GS 2019 Callout AdventureMenu
i clip advantage r 2021 callout
GS 2019 Callout Flymaster
GS 2021 Callout Suunto
xiaomi 2021 callout 01
GS 2021 Callout Salewa

Follow us

Newsletter Sign up - Section

Never miss the latest news!

Sign up to our Red Bull X-Alps newsletter and stay updated daily on news, invitations and offers about sports, events and products from Red Bull and its affiliated companies. Don’t worry, if you change your mind, you can unsubscribe at any time, free of charge.

Newsletter signup plugin

newsletter paraglider