TUR-facebook-16062019 : Sanırım birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak lazım. Öncelikle neden buradayım? Ben buraya bir ulusu topluluğu temsil etmek için gelmedim. Zaten bu benim haddime de değil, bunun için ne seçildim

Hiking at 479m – 1118.49 km to finish – 26th place

Sanırım birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak lazım. Öncelikle neden buradayım?

Ben buraya bir ulusu topluluğu temsil etmek için gelmedim. Zaten bu benim haddime de değil, bunun için ne seçildim ne de görevlendirildim. Herkesin kesinlikle unutmaması gereken en öncelikli konu bu. Barış Çelik olarak buradayım. Bu işin sonucu ve sorumlulukları beni bağlar.

Kimden destek bekledim?

Aslında tam olarak kimseden hiç bir beklentim olmadan buraya katılmayı planladım ve şimdi de buradayım. Sponsorluk başvuruları yaptım pek verimli olmasa da süreci tamamlamış oldum. Lütfen benimle 'elimden de birşey gelmiyor' tarzı diyaloglara girmeyin zira elinden Bi beklentim yok. (kızma memet emmi senden de bekletim yok) 'memet emmi is back'

Metin'e özel başlık

Aslında uzun zamandır bi gönderi yapmak istedim ama olmadı. Metin'i anlatmak için Kim benim destekçim olmak ister diye. Türkiye'de fiziksel hazırlık sırasında fiziki olarak baya yıprandı oldukça güçlü biri ama Türkiye deki kısmı buraya nazaran çok hafifti. Avrupada tarafımdan 3 aydır psikolojik şiddette maruz kalıyor. Sadece bana tahammül ettiği için bile özel bir teşekkürü hak ediyor. Zira zaman zaman ben bile kendime tahammül edemiyorum. (sana da edemiyorum bazen memet emmi)

Alplerde ne yaptık?

Resmi olarak 6 ay öncesinde lay lay lom 2 ay toplam da 8 aylık bi mesai harcadık bu yarışma için 3 ayı alplerde sonuç istediğimiz gibi olmadı ama elimizden gelini yaptık. 10 yılın en soğuk mayısını atlattık. (ağlamıyorum memet emmi yalın haliyle anlatıyorum sakin) Daha iyisi olabilirdi bizim elimizden bu kadarı geldi.

Genel durumumuz ne?

Ben ne iyi bir pilot, ne de iyi bir atlet değilim. Ama soy adımla taşıdığım çoğu zaman da sevmediğim su katılmamış yüzde yüz saflıkta bir inatçılığım var. Bakınız bu yarışma gelecem dedim yarın yarış başlıyor. Takım olarak katıldığımız yarışta bildiğiniz üzere 4 kişi olmamız gerekiyordu ama kan kaybettik. Aws vize problemleri, Orkut özel sektör mağduru olunca 2 kişilik koca bir takım olarak yola devam ediyoruz. (öyle deme memet emmi 3 kişi olan da var o kadar vahim değil durum)

Skor beklentim nedir?

Mümkün olduğu kadar eğlenmeye çalışarak ilerleyeceğiz yarış sonu skora bakacaz neyse odur.

Son birşey daha 'bizim önceden haberimiz olsaydı' diyenlere haklısınız çok saklamaya çalıştım (memet emminin çenesi düşük biraz) ama buraya kadar saklaya bildim. Yarın böyük bir yarışa katılıyorum.

Yaw yazdık başta bi beklentimiz yok engel olma yeter.

Bide yarışla ilgili soruları bana sormayın allahınızı severseniz girin siteye her şey yazıyor okuyun. Okuyun deyince bi gülme geldi bak memet emmi.

Gear Store

Keep track of all your adventures with our cool equipment!

land rover roof tent gear store callout 2021 01
blackroll callout 2021
sunnybag leaf pro 2021 callout
GS 2019 Callout AdventureMenu
i clip advantage r 2021 callout
GS 2019 Callout Flymaster
GS 2021 Callout Suunto
xiaomi 2021 callout 01
GS 2021 Callout Salewa

Follow us

Newsletter Sign up - Section

Never miss the latest news!

Sign up to our Red Bull X-Alps newsletter and stay updated daily on news, invitations and offers about sports, events and products from Red Bull and its affiliated companies. Don’t worry, if you change your mind, you can unsubscribe at any time, free of charge.

Newsletter signup plugin

newsletter paraglider