SVK-facebook : Photos from Juraj Koreň-Ďurifuk X-Alps 2019 team SVK's post

GARMISCH-CHUR

Tristo hrmených aj so splnom, ani za ten svet zaspať. Nevyspatý ale napružený #redbull sa ráno poberiem na kopec tých 800 metrov výškových. Fúka dáko zboku a keď sa pilotov na kopci pýtam, ako mám letieť do Lichtenštajnska, krútia hlavou či mi akože nešibe. No nič. Modrá obloha síce veľa nepovie ale funguje. Obletím Zugzpitze zasnežené, a celkom jednoducho sa prebojujem do Intallu. Potom sa rozhodnem pre verziu cez Silverettu a plachtím. Sám v mne absolútne neznámom prostredí vďaka za #catS41 cez ktorý sa navigujem

 

. Fantázia. Vidím Ortler, Wildspitze, nemecké roviny. Volím veľmi defenzívnu taktiku po včerajšom sklamaní a dotáčam všetko. Hlavne obzerám možnosti ako to urobiť naostro na Red Bull X-Alps , ako sa preštrikovať do Davosu. A nájdem peknú linku, veru aj by som ju opáčil, ale veľké kopce sú zabité snehom, termika z toho nie je žiadna a bez medzipristátia to nepôjde. Tak letím naokolo a predsa len do Churu doletím. Dnes som teda odštartoval v Nemecku, cez Rakúsko a Lichtenštajnsko som preletel do švajčiarska...haha 180km fantastickej prípravy na skutočný pretek, ktorý bude v júni.

 

V Chure zbalím švestky, 10 minut pred záverečnou kúpim čerstvý chleba, salám a pivo a momentálne v strede poľa, úplne na punk ležím a popíjam plechovku za 49centov. Zajtra ma silno fúkať a už sa nasúva deka ale že mrte. Tak sa možno skúsim stopom vrátiť tých 420 letovych kilometrov čo mám za tri dni.

 

www.xcontest.org/slovakia/prelety/detail:durifuk/20.04.2019/09:23

 

Garmisch-chur

 

Another part of xalps route checking. Nice blue thermals till 5 o clock. Uknown places for me make today very spectacular. Tired after no sleeping night because full moon shining like hell.

#catslovensko #airdesigngliders #garminsk #vamdavakridla #montaneteamceskoslovensko #petzlteamceskoslovensko

Gear Store

Keep track of all your adventures with our cool equipment!

land rover roof tent gear store callout 2021 01
blackroll callout 2021
sunnybag leaf pro 2021 callout
GS 2019 Callout AdventureMenu
i clip advantage r 2021 callout
GS 2019 Callout Flymaster
GS 2021 Callout Suunto
xiaomi 2021 callout 01
GS 2021 Callout Salewa

Follow us

Newsletter Sign up - Section

Never miss the latest news!

Sign up to our Red Bull X-Alps newsletter and stay updated daily on news, invitations and offers about sports, events and products from Red Bull and its affiliated companies. Don’t worry, if you change your mind, you can unsubscribe at any time, free of charge.

Newsletter signup plugin

newsletter paraglider