SVK-facebook-28062019 : BBanda s bačovňou sa rozpúšťa (v 40 stupňoch) Zdenko s prívesom bielou oktavičitkou zamieril na rodnú hrudu. Marošník, Kubko a ja frčíme do Monaka na záverečný ba&sca

BBanda s bačovňou sa rozpúšťa (v 40 stupňoch)

 

Zdenko s prívesom bielou oktavičitkou zamieril na rodnú hrudu. Marošník, Kubko a ja frčíme do Monaka na záverečný bašável so všetkými ostatnými pretekármi v oranžovej Octavičitke.

Zvláštny pocit. Celý čas, čo ma všetko bolelo, nevládal som, roztápal a mrzol, som sa tešil na to, kedy tie galeje skončia. A teraz je po tom.... skončila "paraglidingová olympiáda" ako Red Bull X-Alps volá pán Beňo. Na bilancovanie je ešte skoro. No emócie sršia.

Najepickejšia udalosť športového charakteru v mojom živote. Desať rokov snahy, snívania a netušených náhod i bolestivých strát. Vďaka Stanislav Mayerovi som dostal možnosť ísť. A je po TOM.

Nebudem sa hanbiť povedať že som dnes po skončení rumádzgal. Všetko ma to dobehlo ako to skončilo. Čo bude ďalej?

 

Polovica upoteného leta je za mnou, 8.7. letím za chalanmi do Grónska na druhú časť seven virgin summits. Čas na ďalšie pokánie a galeje.

 

Monako sa nepodarilo, ale zabojovali a naučili sme sa ako tím i jednotlivci naozaj veľa. O počasí, o horách, o logistike, o únave a videli a prešli sme spolu kusisko sveta...

 

ďakujem Vám Kubo, Maroš, Zdenko, Filip a Gabo za super robotu! Katarínke za podporu v Salzburgu i počas pretekov, všetkých ktorí ma prišli osobne podporiť aj na štart či posielali pozitívnu energiu digitálnou aj inou formou. Sponzorom za pomoc pri financovaní a materiálnom zabezpečení.

 

#skoda #rbxa #lunter #CATslovensko #garminsk #microstep #julbo #montaneTeamCeskoSlovensko

 

Race ends

We end in st hillaire. We fought on the most thoughest adventure race till the official end. Hats off and congratulations to all participants, it was epic! Now to Monaco and week after I am heading to another climb and fly expedition seven virgin summits to greenland.

Thank you all, supporters kubo, zdenko, maros, filip and gabo, those and exactly her, who drive hundreds of kilometers to supports me personally in Salzburg, or on the road by social media or another way.

We learn a lot. I learn a lot. And final word: #welovetosuffer

Gear Store

Keep track of all your adventures with our cool equipment!

land rover roof tent gear store callout 2021 01
blackroll callout 2021
sunnybag leaf pro 2021 callout
GS 2019 Callout AdventureMenu
i clip advantage r 2021 callout
GS 2019 Callout Flymaster
GS 2021 Callout Suunto
xiaomi 2021 callout 01
GS 2021 Callout Salewa

Follow us

Newsletter Sign up - Section

Never miss the latest news!

Sign up to our Red Bull X-Alps newsletter and stay updated daily on news, invitations and offers about sports, events and products from Red Bull and its affiliated companies. Don’t worry, if you change your mind, you can unsubscribe at any time, free of charge.

Newsletter signup plugin

newsletter paraglider