SVK-facebook-21052019 : Photos from Juraj Koreň-Ďurifuk X-Alps 2019 team SVK's post

KRIŽOVATKA

Ísť si bezhlavo za svojím, to je také moje, heslo do or die je mi v mnohom vlastné a často ho podvedome uplatňujem v rôznych sférach života. Kolotoč neustáleho naháňania skúseností, letových hodín a spoznávania terénu ma stál desať rokov. A úsilie, zdravie, vzťahy. Vedel som totiž, že bez toho, aby som sa o to nepokúsil všetkými možnými cestami, nemôžem zostarnúť spokojný s pocitom, že som si dokázal svoj mladícky sen o dobrodružstvách z Messnerových kníh...a ako vravel Ondro Dupal, keď nelietaš každý deň, tak je to zbytočné!

 

Prepadol som však vidine svojej vlastnej jedinečnosti, egoizmu a sebeckej pýche, závislosti... Tesne pred najväčším podnikom, športovým cieľom najvyššieho rangu však prišlo obdobie, ktoré ma dostalo na totálne dno. Nejedol som, nespal som, trápil sa pretože mi vďaka krutej realite doplo ale dospel som, vstúpil si do svedomia, priznal chyby a pracujem na nich. Ľutujem, ako som sa správal. No dno už je preč, odrazil som sa...život naučil a Ďurifuka zmenil a vykročil správnym smerom.

 

Tak včerajší, z môjho pohľadu potencionálne deň na 250km+ začal ranným výklusom na Pleše, kde to fungovalo bez problémov už pred desiatou, trochu sa pobavkal v silnom vetre a zvyšok dňa som strávil s partiou kamošov na skalách Hrádku a bolo to príjemné, proste sa na chvíľu nehnať za číslami, priemerkami, kilometrami, ale počúvať, rozprávať a užívať ...no, ale keď som videl tú sedmičku, tak som neodolal a rovno dva krát vybáchal na prvom. A bolo to krásne...krásne. Cez víkend tandemy na Donovaloch?

#weloveclimbing #weloveparagliding #petzlTeamCeskoSlovensko #montaneTeamCeskoSlovensko #powertraveller #CATslovensko

Gear Store

Keep track of all your adventures with our cool equipment!

land rover roof tent gear store callout 2021 01
blackroll callout 2021
sunnybag leaf pro 2021 callout
GS 2019 Callout AdventureMenu
i clip advantage r 2021 callout
GS 2019 Callout Flymaster
GS 2021 Callout Suunto
xiaomi 2021 callout 01
GS 2021 Callout Salewa

Follow us

Newsletter Sign up - Section

Never miss the latest news!

Sign up to our Red Bull X-Alps newsletter and stay updated daily on news, invitations and offers about sports, events and products from Red Bull and its affiliated companies. Don’t worry, if you change your mind, you can unsubscribe at any time, free of charge.

Newsletter signup plugin

newsletter paraglider