SVK-facebook-16072019 : Pozdravujem spoza polárneho kruhu, z Upernaviku sme sa preplavili 60km na juh a rozliezame sa. Včera sme spolu s Gabom a Martinom vyliezli taký ľahší prvovýstup, tak za 6+ a dnes s kapitáno

Pozdravujem spoza polárneho kruhu, z Upernaviku sme sa preplavili 60km na juh a rozliezame sa. Včera sme spolu s Gabom a Martinom vyliezli taký ľahší prvovýstup, tak za 6+ a dnes s kapitánom som si záhradníčil nad jachtou v ďalšom kvaku nad kotviskom. Lámavá skala, machy, lokre. Ale ťahal som! Momentálne smerujeme pod ďalšiu stenu, kŕmime sa slávkami, ktoré Mišo umne kuchti a plánujeme ďalšiu, poriadnejšiu akciu. Pohľady na okolie sú fantastické žltkasté, zavše oranžové odtiene skál, ktorých rozmery sú len tušené, modré more a ticho, ktoré ruší len bzukot všadeprítomných, otravných pánov tvorstva ktorí sa roja v tisícoch. Komáre. Bezmocnosť. Hnev. Srd. Nervy. Rozháňať sa pomôže na par sekúnd. A už sú tu zas. V nose, v očiach, ušiach…bzz…bzz…bzz Takže len doberáš, zabalený v buffke a dlhých rukávoch sa potíš a…trpíš…bzz..bzz…jedného zahlušíš, cely spokojný že teraz trpí on, komár. Špina jedna.. bzz..bzz.. a už je namiesto jedného 5 ďalších. Jediná záchrana je asi len vietor....a možno by pomohlo sa umyť. Bzz…bzz…ale to nebudeme zbytočne pokúšať počasie nám stále drží. Sucho a teplučko. Slnečno. Slabý vietor. Podarí sa niečo pekne spolu vyliezť a dole zletieť?

Nice polar day wishes from lands behind arctic circle, lands of endless numbers orange granite monuments. They needed to be climbed, and…hopefully flown. We sailed 60k to the south kf upernavik, climb something easy 270m wall with gabo and martin, good for me to understand. Today we make dome easy ascent with captain, easy but with many loose rocks, mosses, and other fun. Bzz..bzzz..mosquitos. kings of the world. Even lion cant fight with then, me neither! Bzz…you are rapelling? Bzzz..are you climbing? Bzzz! Are you walking? Bzzz! My skin is full of they signs. Small devils! Now we are sailing to the next wall.Hopeffully big adventure and ascent is in front of us. So with head in front!

#montaneTeamCeskoSlovensko #petzlTeamCeskoSlovensko #garminSk #CATslovensko #IPCrefractories #airdesigngliders #susi3 #nirvanaparamotors

Gear Store

Keep track of all your adventures with our cool equipment!

land rover roof tent gear store callout 2021 01
blackroll callout 2021
sunnybag leaf pro 2021 callout
GS 2019 Callout AdventureMenu
i clip advantage r 2021 callout
GS 2019 Callout Flymaster
GS 2021 Callout Suunto
xiaomi 2021 callout 01
GS 2021 Callout Salewa

Follow us

Newsletter Sign up - Section

Never miss the latest news!

Sign up to our Red Bull X-Alps newsletter and stay updated daily on news, invitations and offers about sports, events and products from Red Bull and its affiliated companies. Don’t worry, if you change your mind, you can unsubscribe at any time, free of charge.

Newsletter signup plugin

newsletter paraglider