SVK-facebook-16072019 : Chalani celu noc liezli, ja som dospával. Ráno sme ich boli s jachtou vyzdvihnúť a odplavili sa nazad do kotviska. Drobná havária ktorá sa prihodila pri kotvení a teda lano useknut&e

Chalani celu noc liezli, ja som dospával. Ráno sme ich boli s jachtou vyzdvihnúť a odplavili sa nazad do kotviska. Drobná havária ktorá sa prihodila pri kotvení a teda lano useknuté a namotane na vrtuli bolo treba odstrániť. To znamená potápať sa vo vzdialenosti 600km nad polárnym kruhom kapo to zvládol. Vynoril sa červený jak rak ale nôž #victorinox z limitovanej edície sa porúčal na dno. Našťastie je ho vidno a v tom by musel byt čert, aby som sa na to nepodujal. Však kúpačka v Antarktíde bola zážitok, isto to bude aj tu! S hlavou vo vode snorím z člnu po šnúrke a odlesku čepele v 4 metroch. V starom, kratkorukavovom neopréne s rozbitým zipsom, teda dierou dlhou cely chrbát, priviazaný lanom kolo drieku a závažím sa spustím do vody. Chlad mi okamžite vybíja dych. Pat nádychov a bum hlavu pod vodu. Štyri plne zábery a v ruke trimem poklad z dna. Podávam ho na palubu a deriem sa hore. Aké to bolo? studené ale však super, umyl som si konečne hlavu! Samozrejme nadýchnuť sa mi veľmi nepodarilo, taký polopridusený som cely čas ale však aspoň zážitok. Dobrý? silný! So smiechom z vyplavenýh endorfinov sa sprchujem na jachte, suším vlasy a čím skôr skapem na kopec nad kotviskom vysoký asi 450m s padáčikom v batohu. Ako stúpam na vrchol, otvárajú sa fantastické výhľady po okolí. Cítim sa stratene v tom nekonečnom tichu skalných obrov. Žulových, mlčiacich pamiatok zápasu ľadovca a pevniny. V diaľke zalieva more vrstva hmly. Wuaaa. Fantázia! Na plochej skale rozbalím #susi3 a pokračujem vo vychutnávaní dobrodružstva. Siesty svetadiel čaká na letecké odpanenie! Tri kroky proti vetru a letím. Letím! Kĺžem severoamerickým, polárnym vzduchom. Popri skalách, puklinách v nekonečnej a pustej krajine kde jediná vegetácia sú chabé a suché machy. Slobodný ako vták! Dneska už druhy element čo som si fakt vychutnával. Smejem sa, radujem sa pristávam neďaleko lodi na baletku. Uff…adrenalinik mi zdvihli wingovery. Už sa teším na ostrú akciu! #petzlTeamCeskoSlovensko #montaneTeamCeskoSlovensko #CATslovensko #garminSK #ipcRefractories pozdravujeme všetkých doma! Je nám dobre!

Two elements day hunting knife on bottom of 4m depth sea 600km behind artic circle means one thing! Cold fun! But finally i washed my head! After that, hike up on 450m mountain to unvirgin air element here. With spectacular views of surrounding rocky islands i enjoy the glide on #lightgearjunkie back to beach. What a day on #sevenvirginsummits expedition! Hope to climb real mountain next time!

Gear Store

Keep track of all your adventures with our cool equipment!

land rover roof tent gear store callout 2021 01
blackroll callout 2021
sunnybag leaf pro 2021 callout
GS 2019 Callout AdventureMenu
i clip advantage r 2021 callout
GS 2019 Callout Flymaster
GS 2021 Callout Suunto
xiaomi 2021 callout 01
GS 2021 Callout Salewa

Follow us

Newsletter Sign up - Section

Never miss the latest news!

Sign up to our Red Bull X-Alps newsletter and stay updated daily on news, invitations and offers about sports, events and products from Red Bull and its affiliated companies. Don’t worry, if you change your mind, you can unsubscribe at any time, free of charge.

Newsletter signup plugin

newsletter paraglider