SVK-facebook-12072019 : Photos from Juraj Koreň-Ďurifuk X-Alps 2019 team SVK's post

Grónsko alebo Rohansko?

Tie výhľady! Po prílete do Kangerlussvaq mám 16h pauzu. S 30kg sa rovno za nosom vyberiem do prvých krkahájov spať. Medzi betónovými kvádrami za slnečného svetla, v tichu ktoré ruší len teplý vetrík, dospávam. Budím sa na horúčavu a tá radosť by sa dala krájať. Toto čo je okolo mňa? Veď ja som v krajine, akej vo svete fantázie páru niet. Moje nohy dupkajú v obláčikoch prachu po jazdeckej marke, po krajine Rohan. Po zelených, trošku suchých lúkach, skalách obrusených ľadovcom a tichej samoty. Z prvého kopca nad letiskom je krásny výhľad na okolie, cipana, to by šlo aj zletieť, len tá pristávačka by bola jedine na ranveji. Bolo by super mať už odletené všetky kontinenty okrem Austrálie, ale to chce ešte trošku počkať, nech to má grády! Takže som si zobral lezky a krížom cez mesto na pešáka koštujem sólo miestnu žulu tak max do 30m výšky.

Vzdialenosti sú mätúce, inuitky sú celkom k svetu, baraky na pilótoch a vyzerajú jak krabice. Všetci si tu mávajú a prihovárajú sa mi dánsky ( tuším ten výzor)

Dnes večer sa snáď vidíme so zvyškom expedície v Upernaviku a snáď nepadnú všetky tatraňáky zfleku.

#montaneTeamCeskoSlovensko #petzlTeamCeskoSlovensko #CatSlovensko #garminSK #ipcRefractories #julbo #airdesigngliders #susi3 #lightgearjunkie

Greenland or Riddemark

What a views! After landing sequence with golden hour view of greenland glacier i walked to first bushes and sleep. Morning view is more then fantastic. Green lands with bit of small bushes and rocks smooted by thousands years of glacier on them. The same landscape as lord of the rings Rohan

Whoaaa, after hike up the hill, it looks nice to fly down as on mine sixth continent, but landing only on runway, so not now. I spotted nice rocks on other side of valley so tried to solo climb it up.

Distance problem to measure, inuits girls are nice, houses looks like boxes of bananas bur with nice colours, everybody is saying hello to everybody even unknown.

In evening hope to see rest of expedition #Sevenvirginsummits at Upernavik.

Gear Store

Keep track of all your adventures with our cool equipment!

land rover roof tent gear store callout 2021 01
blackroll callout 2021
sunnybag leaf pro 2021 callout
GS 2019 Callout AdventureMenu
i clip advantage r 2021 callout
GS 2019 Callout Flymaster
GS 2021 Callout Suunto
xiaomi 2021 callout 01
GS 2021 Callout Salewa

Follow us

Newsletter Sign up - Section

Never miss the latest news!

Sign up to our Red Bull X-Alps newsletter and stay updated daily on news, invitations and offers about sports, events and products from Red Bull and its affiliated companies. Don’t worry, if you change your mind, you can unsubscribe at any time, free of charge.

Newsletter signup plugin

newsletter paraglider