POL-facebook-21052019 : NEPAL VLOG 5

Kochani!

Dziękuję Wam z całego serca za to że nas wsparliście i to w skali przekraczającej nasze najśmielsze oczekiwania!! Dziękuję za wiarę w nasze przedsięwzięcie, w sens podejmowania wyzwań i przekraczania granic zarówno fizycznych jak i mentalnych. Dzięki Wam będziemy mogli skupić się na wykonaniu naszego zadania jak najlepiej.

Każdy z Was jest teraz częścią projektu Red Bull X-Alps 2019.

Przy tej okazji chcielibyśmy Wam przedstawić krótki video-blog z Nepalu. Nepal jest dla mnie miejscem wyjątkowym. Lubię tam wracać, choć jak już chyba gdzieś wspominałam jest to za każdym razem inny Nepal albo inna ja.

Nie jest dziełem przypadku, że publikujemy ten materiał akurat tu i teraz. Relacji tekstowej z mojej tygodniowej samotnej włóczęgi nie dokończyłam, niech więc ten krótki film będzie jej uzupełnieniem.

To właśnie w Nepalu, wiele lat temu, nauczyłam się świadomie odczuwać wdzięczność, a może tego nauczyli mnie ludzie, którzy są szczęśliwi mimo niedostatków? A może to potężna energia Himalajów emanująca wokół.. W tym roku w marcu szwendałam się trochę po górach, a trochę po zakamarkach miejskich. Zebrałam wtedy główną dawkę zasobów mentalnych na wyścig. Dzięki samotnej górskiej wyrypie, śpiąc w lesie wśród odgłosów dżungli, idąc w deszczu ze śniegiem, a wreszcie spotykając w dolinach - wydawałoby się przypadkowych – ludzi, z których jednak każdy z nich coś znaczył, a jego historia niosła jakiś przekaz.. Odwiedziłam mityczne Jomsom, a potem musiałam się stamtąd wydostać samolotem, by zdążyć na lot do Polski. Choć najchętniej bym tam jeszcze została, by powędrować do Mukhtinath albo Tilicho. Może kiedyś..

Po tych kilku dniach ogarnęła mnie przenikającą przez wszystko wdzięczność, granicząca z poczuciem jedności z Istnieniem, spokoju i pewności. Przydało się to, by przetrwać zawieruchę związaną z ogłoszeniem trasy 12 marca. Starałam się zakotwiczyć ten stan i zachować jako główny zasób siły na ciężkie chwile na wyścigu, żeby się nie poddawać, nie zwątpić. Wdzięczność ma moc.

Na koniec byłam gotowa odwiedzić świątynie życia i śmierci – Pashupatinath w Kathmandu. Najpierw 6km spacerem. W końcu jest! Miasto w mieście. Kompleks świątyń hindu nad rzaką. Jeden brzeg rzeki poświęcony jest śmierci, a drugi życiu. Łączą je kamienne mosty, po których tłumnie spacerują ludzie, psy i krowy. Jest czysto. Jeśli ktoś myśli, że tam się idzie pogapić na palone ciała i to jest jakaś tam główna atrakcja turystyczna stolicy Nepalu, to znaczy że nie rozumie tego miejsca. Najlepiej wybrać się tam po południu i obserwować, jak zapada zmrok.. Po zmierzchu zaczynają się tańce i śpiewy z muzyką na żywo po stronie życia, podczas gdy po stronie śmierci, płoną stosy drewna wraz z ciałami okrytymi słomą. Różnego rodzaju drewna - stosownie do rangi nieboszczyka. Tam się za bardzo nie zbliżam, by uszanować ceremonię pogrzebów. Odbywają się jeden za drugim. Jest tłoczno i gwarno, ludzie rozmawiają, toczy się życie.. Nieopodal są samotnie hinduskich sadhu i buddyjkich mnichów. Jest to zatem miejsce pełne kontrastów, pęd życia i śmierć, gwar i pustelnie w jednym miejscu. Taka alegoria kosmosu i duszy. Spędzam tam jakieś 3 godziny, ale w takim transie, że nie wiem kiedy ten czas mija. Czuję się trochę wyczerpana i wracam miejskim autobusem do hostelu.

Wdzięczność to takie uczucie, które można sobie zwizualizować i przywołać na przykład zamykając oczy i wyobrażając sobie jak ciepło napływa do wnętrz dłoni. Czy to prawda?

Dziękujemy Wam za wsparcie finansowe, ale przede wszystkim dziękujemy za wiarę w nasz projekt, w nasze wartości. Dziękuję Wam za wiarę w dążenie do doskonałości. Jesteście niesamowici!

Będę się starała, by wasze wsparcie zostało wykorzystane skutecznie, a dobra energia niosła się dalej.

 

Domi <3

 

LINK DO YT -->youtu.be/TCiK6QgPKTc

 

SPONSOR GŁÓWNY

Execon ITS

www.execon.pl

---------------------------------------

FLY PANDA

TryFly Air Sports Wear

OZONE Paragliders

Oook Audio

HERO Polska

Red Bull Polska

Volkswagen Samochody Użytkowe

-------------------------------------

www.dominikakasieczko.pl

www.instagram.com/dominikakasieczko/

Follow us

Newsletter Sign up

Never miss the latest news!

Sign up to our Red Bull X-Alps newsletter and stay updated daily on news, invitations and offers about sports, events and products from Red Bull and its affiliated companies. Don’t worry, if you change your mind, you can unsubscribe at any time, free of charge.

Newsletter signup plugin

newsletter paraglider